Nahk on inimese suurim organ ja see vajab õiget hoolitsust selleks, et täita paljusid tähtsaid funktsioone. Tagamaks, et meie nahk normaalselt funktsioneeriks, peame jälgima, mida sellele määrime.
Suured kosmeetikatööstused kasutavad toodetes palju sünteetilisi ja petrokemikaalseid koostisosi. Põhjuseks on sellise tooraine odavus, aga küsimus on selles, kas selline tooraine ka nahale hea on? 65% sellest, mida oma nahale määrime, imendub meie vereringesse.
Võta oma kosmeetikariiulilt ükskõik milline kehakreem, šampoon, palsam või hambapasta ja uuri kui palju looduslikke komponente see sisaldab. Koostisained on pakendil loetletud kahanevas järjekorras. Nimekirjas esimesel kohal olevat koostisosa on tootes kõige rohkem ja viimasena märgitud koostisosa sisaldab toode kõige vähem. Kuna koostisained on toote etiketile märgitud kasutades INCI nimesid, siis tuvastamaks, mis koostiosa peitub INCI nime taga, on abiks see lehekülg www.ewg.org/skindeep.
Kui sul on rohkem aega ja tahtmist, vaata üle kõik oma igapäevases kasutuses olevad kosmeetika- ja hügieenitooted ning seejärel mõtle kui palju sünteetikat sa oma nahale täna juba määrinud oled.
Üks enamlevinud kreemide, deodorantide ja laste nahahooldustoodete komponente on mineraalõli. Mineraalõli on värvitu ja lõhnatu jääkprodukt, mis bensiini tootmisel nafta destilleerimise käigus suurtes kogustes eraldub - seetõttu on see väga odav tooraine. Mineraalõli transportimine on palju kulukam kui selle tootmine.
Alloleval pildil on mineraalõli tootmine lihtsalt lahti seletatud:
Mineraalõli on üks põhikoostisaineid beebidele mõeldud toodetes- beebiõli, vaseliin, kreemid jm. Nagu juba eelpool mainisin, kasutatakse seda nii ohtralt seetõttu, et kosmeetikatööstused saavad selle väga odavalt kätte. Kuidas aga mõjub mineraalõli meie nahale?
Mineraalõli tekitab nahale õhukese kileja kihi, vähendades seemoodi naha võimet võtta vastu vajalikke aineid ja väljutada toksiine. Samuti ummistab mineraalõli poore, laskmata nahal hingata. Mineraalõlid pärsivad naha loomulikku ainevahetust ning pikaajalisel kasutamisel hoopis kuivatavad nahka. Siinkohal on heaks näiteks mineraalõli baasil valmistatud hügieeniline huulepulk, mida tuleb huultele kanda väga tihedalt, sest naha pehmendamise asemel see kuivatab seda ning nii tekibki vajadus kasutada seda üha enam ja enam.
Mineraalõli sünonüümid: paraffinum liquidum, vaselin, petrolatum, ozokerite, cera microcristallina, hydrogenated polyisobutene, paraffinum, deobase, mineral oil, liquid paraffin, liquid petrolatum, paraffin oil, prolatium oil.
Mineraalõli baasil valmistatud kreemi asemel soovitame kasutada puhtaid taimseid õlisid, mis toidavad nahka rikkalikult erinevate vitamiinide ja antioksüdantidega, ei ummista poore ning on tervisele ohutud.
Jovely Naturals ei kasuta oma toodetes mineraalõli. Meie toodete põhikomponentideks on taimsed rasvad ja õlid, mis sisaldavad rikkalikult nahale kasulikke vitamiine ja antioksüdante.